Sztuka projektowania siedzisk – ASP Wrocław

Sztuka projektowania siedzisk – ASP Wrocław

Koniec czerwca to obrony prac dyplomowych na uczelniach, ale też czas podsumowań i prezentacji pracy studentów. Reprezentanci Bester Sklejki byli w tym okresie goszczeni we wrocławskiej ASP przez II Pracownię Projektowania Mebli, pod opieką dr hab. Stanisława Figiela (prof. uczelni) i dr Magdaleny Kasprzycy (asystent).

Dzięki zaangażowaniu dr Magdaleny Kasprzycy, as. i mgr Przemysława Słowika, as. mogliśmy się zapoznać z częścią studenckich projektów jakie bazowały na wykorzystaniu sklejkowych odpadów produkcyjnych. Jesteśmy szczególnie wdzięczni młodym projektantom za kreatywne podejście do pracy nad tak mocno zdefiniowanymi kształtami. Ilość projektów i ich jakość za każdym razem zaskakuje. Projekty semestralne prezentowali sami autorzy, ćwicząc też kunszt autoprezentacji.

W ramach działań edukacyjnych Bester Sklejki od 2020 roku, stara się wspierać uczelnie kształcące przyszłych projektantów mebli. Współpraca polega czasami na przybliżeniu kwestii produkcji sklejki profilowanej – prezentacji linii produkcyjnej. Czasem dostarczamy komponenty sklejkowe do prac warsztatowych oraz udostępniamy bazę modeli 3D kształtek. Również w ramach gospodarki cyrkularnej, zachęcamy do twórczego pochylenia się nad sklejkowymi odpadami produkcyjnymi. Każdy kolejny semestr współpracy z uczelniami jest dla nas fascynujący.

W maju 2022 roku, udało się nam zorganizować wernisaż prezentujący tylko część efektów współpracy z bracią akademicką. Więcej o tym wydarzeniu pod linkiem:
https://bester-sklejki.com/wiadomosci/relacja-z-wernisazu-w-lab150/

Dumni jesteśmy, że ta drobna inicjatywa zaowocowała nowymi relacjami pomiędzy uczelniami. Efektem tego były dwa tegoroczne wydarzenia organizowane przez Katedrę Mebla Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii wrocławskiej ASP:

Wystawa „Usiądź w NFM – sztuka projektowania siedzisk” zakończyła się 24 cze 2023, ale udało się nam jeszcze podziwiać jej spektakularność (w projekcie wzięło udział 6 uczelni), pod czujnym okiem p. Magdaleny Kasprzycy. Dziękujemy za zorganizowanie spotkania ze studentami i kuratorskie oprowadzanie po wystawie.
Poniżej relacja zdjęciowa z wizyty Bester Sklejki na ASP Wrocław – 19.06.2023: