Zero waste z ASP Kraków

Zero waste z ASP Kraków

W ramach nawiązanej w tym roku współpracy z Wydziałem Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie powstały pierwsze projekty. Doktorant Hubert Albertusiak zaproponował studentom wykorzystanie sklejkowych odpadów poprodukcyjnych do realizacji mebli.

Celem ćwiczeń realizowanych w Katedrze Projektowania Mebli i Elementów Wyposażenia Wnętrz krakowskiej uczelni jest wykształcenie u studentów szacunku do materiału oraz poczucia odpowiedzialności za środowisko. Temat jest również okazją do zmierzenia się z realnymi ograniczeniami projektowymi wiążącymi się z koniecznością kreatywnego, ale równocześnie racjonalnego myślenia. Istotna wartość zadania wynika również z jego ściśle praktycznej części, polegającej na wykonaniu projektów z dostarczonych elementów.

Prezentujemy projekty semestralne wykonane pod okiem mgr Huberta Albertusiaka oraz dyplom licencjacki pani Julii Lachowskiej – krzesło Re-Chair – którego promotorem jest dr hab. Łukasz Sarnat. Wszystkie zostały opracowane tak, żeby elementy odpadowe stanowiły większość potrzebnego do realizacji materiału lub były użyte do wykonania najistotniejszych części mebla. Z pewnością w niedalekiej przyszłości będziemy prezentować kolejne efekty współpracy.

  1. ACCENT – stolik – projekt: Klaudia Jania

2. CIRCLE – stolik – projekt: Julia Aksamit

3. GLEAM – stołek – projekt: Valeriya Fedyukova

4. ANGLE STOOL – stołek – projekt: Natalia Majowska

5. REKTANGULO – stolik – projekt: Aleksandra Kłodnicka

6. ARAMRIUM – półki – projekt: Anna Głąb

7. PEFC – szafka – projekt: Łukasz Kmak

8. RE-CHAIR – krzesło- projekt: Julia Machowska

9. TOAD CONSOLE – konsola – projekt: Julia Kurnik

10. CABERNET – półka – projekt: Angelika Surowiec