Pracownia Projektowania Mebla, ASP Gdańsk – współpraca

Pracownia Projektowania Mebla, ASP Gdańsk – współpraca

Pracownia Projektowania Mebla, ASP Gdańsk to miejsce, gdzie pod opieką dr Filipa Ludki i mgr Katarzyny Przybył, studenci Wydziału Architektury i Wzornictwa tworzą nowe wzory krzeseł wypoczynkowych i wielofunkcyjnych.

W semestrze 2019/2020 Bester Sklejki podjęło współpracę ze studentami wzornictwa z gdańskiej uczelni. Dostarczyliśmy kształtki z profilowanej sklejki, do pracy z prototypami.
W wyniku wielu prób i doświadczeń z materiałem, powstały projekty autorskich krzeseł. W niedalekiej przyszłości, być może znajdą uznanie wśród producentów i konsumentów. Teraz to jednak wielkie pole doświadczalne i ekscytujące przygotowanie do zawodu projektanta. Prototypy i młodzi polscy designerzy.
Najbliższy nam model to SZCZERBATEK, autorstwa Aleksandry Glamowskiej. Bazą do niego była gotowa kształtka od Bester Sklejki. Z założenia miała powstać prosta, lekka forma, wykorzystująca specyficzne wygięcie drewna. Tak narodziło się charakterystyczne krzesło, na którego siedzisko i oparcie, składają się szczebelki powstałe z nacięcia profilowanej sklejki.
Teraz czekamy na zapowiadaną ekspozycję kolekcji zbiorczej, studentów Pracowni Projektowania Mebla, by na własne oczy podziwiać transformację „odpadu” w mebel.
Dziękujemy za zaproszenie do współpracy jakie skierował do nas dr Filip Ludka.
Życzymy powodzenia Pani Aleksandrze Glamowskiej!