Podsumowanie Interzum 2023

Podsumowanie Interzum 2023

Minęły 4 lata od ostatniej edycji targów Interzum w Kolonii w jakich firma Bester Sklejki brała udział. W międzyczasie pandemia i wojna w Ukrainie mocno wpłynęły na gospodarkę międzynarodową oraz kierunki inwestycji na świecie. Branża po tak długim okresie bardzo dynamicznych zmian, powoli się stabilizuje, ale zmuszona jest do szukania nowych bardziej ekonomicznych rozwiązań czy dostawców. Tegoroczne targi w Kolonii to wskaźnik nastroju w przemyśle meblarskim, ale i prezentacja trendów, kształtujących się wokół idei gospodarki cyrkularnej i ekologii.

Na stoisku Bester Sklejki, odwiedzający mogli bliżej przyglądnąć się sklejkowemu panelowi Stellar na bazie EcoPET (akustyka)  – wynik kooperacji Bester Studio z Architected Sound. Panel ten złożony jest z kompozycji fantazyjnie wygiętych kwadratów ze sklejki bukowej, o okładzinie z dębu. Każdy element jest ręcznie szlifowany i pojedynczo montowany do powierzchni ścianki. Panel Stellar daje duże pole do popisu architektom. Wykorzystując kształt dekoru Stilke i naturalny rysunek drewna można stworzyć własną, niepowtarzalną kompozycję.

Pośród prezentowanych nowości Bester Sklejki znalazły się przykłady nowych wdrożeń: kubełków ze sklejki giętej, ciekawe kształty siedzisk i oparć, nowoczesne konstrukcje nóg i ram do siedzisk krzesłowych. Wszystkie elementy wykonane z bukowej sklejki giętej, jednak różniące się sposobem wykończenia, jak i zastosowaniem różnorodnych fornirów. Pokazaliśmy też świeże wdrożenie dla marki GROSPOL – elegancki fotel Moon Wood z oparciem z formowanej sklejki.

Serdecznie dziękujemy każdemu, z kim mieliśmy okazję rozmawiać podczas tych czterech targowych dni. Każda rozmowa to szansa na nowe kontrakty, na rozwój, ale przede wszystkim na relację. Tak dobrze było się spotkać „off line”. Zapraszamy do Bester Sklejki.