Perfekcyjny produkt powstaje z najwyższej jakości drewna. W naszej produkcji używamy surowców pochodzących z terenów objętych odpowiedzialną gospodarką leśną, o czym świadczy certyfikat Forest Stewardship Council. Nasi pracownicy czuwają, aby wszystkie materiały spełniały rygorystyczne kryteria specyfikacji. Produkcja sklejki gięto-klejonej.
Pierwszym etapem pozyskania łuszczki na sklejkę jest obróbka hydrotermiczna kłód. Drewno umieszczane jest w specjalnych dołach parzelnianych, gdzie w zależności od grubości jest poddawane kilkudziesięcio - godzinnemu procesowi parzenia w temperaturze 70 stopni. Dzięki temu drewno staje się bardziej plastyczne i podatne na skrawanie. Następnie tak zaparzone kłody są cięte na wyrzynki odpowiedniej długości i poddawane procesowi korowania.
W tym procesie wyrzynek drewna, na skutek skrawania obwodowego, zamienia się we wstęgę łuszczki o założonej grubości 1;1,2 lub 1,5 mm. Następnie zostaje ona automatycznie podzielona na formatki o założonej szerokości.
W suszarni rolkowej następuje suszenie łuszczki do poziomu 6-10% wilgotności. Tak przygotowane arkusze są gotowe do klejenia.
W zależności od zastosowania łuszczka zostaje podzielona na 4 klasy jakości. Przesortowane formatki trafiają do magazynu, gdzie podlegają klimatyzacji przez około 48 godzin.
Formatki łuszczki na zewnętrzne warstwy wyrobów pod lakier są wstępnie szlifowane przed procesem klejenia. Odbywa się to na szlifierce szerokotaśmowej, która wygładza powierzchnię z dokładnością do 0,1mm.
Użycie odpowiedniego ciśnienia i temperatury umożliwia nadanie pożądanego kształtu naszym wyrobom. Do tego celu używamy pras ogrzewanych gorącą wodą oraz prądami wielkiej częstotliwości, które sklejają arkusze żywicą mocznikowo-formaldehydową o klasie higieniczności E1. Na specjalne życzenie wykonujemy kształtki w niższych emisjach.
Na tym etapie wyprasowane kształtki sklejkowe są poddawane szeregowi operacji, które mają na celu nadanie końcowego kształtu oraz przygotowanie elementów do wykańczania powierzchni poprzez lakierowanie. Posiadanie 5-osiowych obrabiarek sterowanych numerycznie pozwala wykonać nawet najbardziej skomplikowane profile i uzyskać 100 - procentową powtarzalność wyrobu, co jest bardzo istotne przy produkcji wielkoseryjnej.
To ostatni etap procesu technologicznego, gdzie wyroby nabierają ostatecznego wykończenia. Na życzenie klientów barwimy oraz lakierujemy wyroby. Stosujemy lakiery poliuretanowe oraz na specjalne życzenie lakiery wodne.